Dünyanın şokolad eksperti sayılan Belçikanın "Barry Callebaut" firması ilə əməkdaşlıq edən Ulduz Şokolad Fabriki festival zamanı öz istehlakçılarına və bulvarın qonaqlarına müxtəlif çəki şokoladları, konfetlər, batonlar, hədiyyəlik qutular və s. təqdim etdi.
Fabrikin sərgilədiyi əsas məhsul FAVO batonlarıdır, hansı ki, inqridiyentlərinə görə natural və az kalorili hesab olunur. Tərkibindəki taxıl bitkiləri və az miqdarda xalis şokolad kütləsinə görə sağlam qidalar kateqoriyasına daxil olan FAVO batonları iki çeşiddə - şokoladlı və portağalı – təqdim olunub. Bundan başqa, festival iştirakçılarına Ulduz stendində “Xonça”, “Tango”, “Coco Ulduz”, “Sweet” kimi südlü və xalis şokolad örtüklü şokolad konfetləri, jele tipli konfetlər və karamellər də təqdim olunub.  O da qeyd olunmalıdır ki, Ulduz Şokolad Fabriki 28 May – Cümhuriyyət Gününə özəl olaraq ənənəvi Belçika texnologiyası əsasında hazırladığı, yeni “Azərbaijan Chocolate” və  “I Love Azerbaijan Chocolate” kimi premium hədiyyəlik qutularının da satışı təşkil edilib.
Məhsullarının ekoloji baxımdan təhlükəsiz və sağlam qida olduğuna zəmanət verən Ulduz Şokolad fabriki İngilis Pərakəndəçilər Birliyi və  Beynəlxalq Qida Standarlarını alan ilk yerli qida müəssisəsi olmaqla yanaşı, həm də “Halal qida”, “Kocher” kimi sertifikatlar əsasında fəaliyyət göstərir.

Как Вам известно, Шоколадная Фабрика "Ulduz" сотрудничает с Бельгийским производителем шоколада Barry Callebaut. Во время Фестиваля Фабрика представила посетителям изысканные ассортименты: шоколадные конфеты, батончики, шоколадные коробки и тд.
Из ассортимента продукции известным является низкокалорийные батончики Favo. Шоколадные и апельсиновые батончики Favo - это здоровая пища благодаря содержанию зерна и настоящиму шоколаду. Также посетители Фестиваля попробовали шоколадные конфеты с молоком, леденцы и др., такие как: "Хонча", "Tango" "Coco Ulduz", "Sweet". Также следует отметить, что к дню Республики 28 Мая Фабрика организовала продажу новых подарочных коробок премиум-класса, такие как: "Azerbaijan Chocolate" и "I Love Azerbaijan" изготовленные по традиционной бельгийской технологии.
Стратегия компании в области безопасности и качества - это соответствие производимой продукции требованиям  Европейского Сообщества. Система менеджмента безопасности пищевой продукции отвечает требованиям сертификации "Halal Food" and "Kocher".