“Ulduz” Şokolad Fabriki qida məhsullarının istehsal proseslərinin təhlükəsizliyini və keyfiyyətini təsdiq edən beynəlxalq “IFS Management” təşkilatının “IFS Food” sertifikatına layiq görülüb. “IFC Qida Təhlükəsizliyi Keyfiyyəti Standartı” müəssisələrdə məhsulların istehsalı, qablaşdırılması, daşınması, saxlanması və s. mərhələlərin canlılara zərər verməməsini təmin etmək üçün şərtləri əhatə edir. Bu standart Almaniya Pərakəndə Satıcılar Assosiasiyası və Fransa Pərakəndə Satıcılar Assosiasiyası əmtəə nişanları üçün keyfiyyət sertifikatıdır.
“Ulduz” Şokolad Fabrikinin rəhbəri Nüsrət Məlikov: “Bu sertifikat yerli istehlakçılarımızı məhsullarımızın keyfiyyətinə bir daha əmin etməklə yanaşı, “Made in Azerbaijan” brendi kimi ixrac potensialımızı artırmağa, məhsullarımızı xüsusil ilə Avropa bazarına çıxarmağa kömək edəcək. Hazırda mövcud olan “IFS Food”, “BRC”, “ISO 9001”, “ISO 22 000” və “Halal” sertifikatlarımızla kifayətlənmir, məhsul və proseslərimizi beynəlxalq standartlara uyğun təkmilləşdirməyə davam edirik”.
Veysəloğlu Şirkətlər Qrupuna daxil olan “Ulduz” şokolad fabrikinin istehsal etdiyi məhsullar Rusiya, Ukrayna, Belarus, Gürcüstan, Litva, Estoniya, Qırğızıstan, Özbəkistan, Türkmənistan, Tacikistan, Yəmən, Malayziya, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri daxil olmaqla, 20-dən artıq ölkəyə ixrac olunur. Bir neçə istehsal xətti ilə fəaliyyət göstərən fabrik ən müasir standartlara cavab verən, ekoloji və gigiyenik baxımdan təmiz və təhlükəsiz şokoladlar, karamellər, draje məhsulları, vafli istehsal edir. Fabrikdə şokolad Almaniya, Belçika və İtaliyada istehsal olunmuş ən müasir texnikadan istifadə edilərək hazırlanır.

Шоколадная фабрика «Улдуз» награждена сертификатом «IFS Food» международной организации «IFS Management», подтверждающим безопасность и качество процессов производства пищевых продуктов. «Стандарт качества безопасности пищевых продуктов IFC» распространяется на производство, упаковку, транспортировку, хранение и т. д. продукции на предприятиях. включает условия, гарантирующие, что этапы не причинят вреда живым существам. Этот стандарт является сертификатом качества для товарных знаков Ассоциации розничных торговцев Германии и Ассоциации розничных торговцев Франции.
Нусрат Маликов, руководитель шоколадной фабрики «Улдуз»: «Этот сертификат поможет повысить наш экспортный потенциал как бренда «Сделано в Азербайджане» и вывести нашу продукцию на европейский рынок, а также убедить наших местных потребителей в качество нашей продукции. Нас не устраивают действующие сертификаты «IFS Food», «BRC», «ISO 9001», «ISO 22000» и «Халяль», мы продолжаем совершенствовать нашу продукцию и процессы в соответствии с международными стандартами.
Продукция шоколадной фабрики «Улдуз», входящей в группу компаний «Вейсалоглу», экспортируется более чем в 20 стран мира, в том числе в Россию, Украину, Белоруссию, Грузию, Литву, Эстонию, Кыргызстан, Узбекистан, Туркменистан, Таджикистан, Йемен, Малайзия и Объединенные Арабские Эмираты. Фабрика, работающая с несколькими производственными линиями, производит экологически и гигиенически чистые и безопасные шоколадные конфеты, карамели, драже, вафли, соответствующие самым современным стандартам. Шоколад производится на фабрике с использованием самого современного оборудования производства Германии, Бельгии и Италии.